• TERMÍN ZÁVODU IMOS LH24: 25. - 26 1. 2025

Je za námi první čtvrtina závodu!

Je za námi první čtvrtina závodu! 768 512 IMOS LH24 2024

Sedmý ročník extrémního závodu Renault LH24 odstartoval. Přes tisíc závodníků se vydalo vstříc Lysé hoře a první čtvrtinu mají za sebou. I když někteří účastníci závod předčasně ukončili z důvodu únavy nebo drobného zranění, většina z nich se dál pere s nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd.

Akreditace a start závodu proběhly letos poprvé v areálu Na Pile Ostravice. Během letošního zahajovacího ceremoniálu se účastníci dočkali nevídané události. Třičtvrtě hodiny před závodem, přímo na pódiu ostravické WoodArény si řekli své ano horolezec a jeden z favoritů závodu Marek Novotný se svou nastávající Žanetou. Loni obsadil Marek na LH 24 třetí místo, třeba ho svatební euforie požene ještě výš.

Všichni vytrvalci proběhli tradičně za zvuku sirén startovním obloukem a vydali se vstříc Lysé hoře. Letos závod provází relativně příznivé počasí. Teplota na Lysé hoře se pohybuje kolem 0°C, obloha je sice zatažená, ale beze srážek. Trasa je však nevyzpytatelná – tisíce průchodů udělají s povrchem své. Uvidíme, zda tyto relativně dobré podmínky, přispějí k překonání rekordu třinácti zdolaných okruhů.

O tom, kdo se stane letošním mistrem ČR v extrémním horském maratonu jednotlivců, se rozhodne v následujících hodinách. Definitivně jej budeme znát v neděli v 10:00. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne ve WoodAréně v areálu Na Pile v Ostravici v neděli ve 12:00.

KONTAKTY NA ORGANIZAČNÍ TÝM