• TERMÍN ZÁVODU IMOS LH24: 25. - 26 1. 2025

Vítězem závodu Renault LH24 2018 je Radek Chrobák. Dosáhl rekordních čtrnácti okruhů

Vítězem závodu Renault LH24 2018 je Radek Chrobák. Dosáhl rekordních čtrnácti okruhů 768 512 IMOS LH24 2024

Sedmý ročník závodu Renault LH24 2018 je za námi. Také díky příznivému počasí se letos podařilo překonat několik traťových rekordů. Vítězem závodu a mistrem České republiky v zimním horském maratonu jednotlivců se stal Radek Chrobák s úctyhodnými čtrnácti okruhy. O vítězství se přetahovali se Zdeňkem Hruškou, který dosáhl rovněž čtrnácti okruhů. Jen o jeden okruh méně má na kontě bronzový Jaroslav Vicher.

Teploty kolem nuly, zatažená obloha beze srážek, v noci místy mlha. Takové počasí provázelo sedmý ročník extrémního závodu Renault LH24. Také díky těmto příznivým podmínkám nasadili závodníci opravdu svižné tempo. Povrch trati byl po většinu času dobrý, a tak se závod obešel bez většího zranění.

Kategorii mužských štafet ovládli Vít Otevřel s Tomášem Svobodou. Ti se na čele drželi s přehledem po celý závod a sedmnácti okruhy také překonali traťový rekord dvojic.

U žen mohli fanoušci sledovat opravdu vyrovnané výkony. Na první příčce se umístila Petra Ševčíková, která vedoucí roli nepustila po celý závod. Stejně jako ona dosáhla jedenácti okruhů druhá Ivana Šlachtová. Bronz si pak odnesla Kateřina Klepáčová z Frýdku-Místku. V párech mohli diváci sledovat souboj do poslední chvíle, který vyústil ve vítězství dvojice Martina Dvořáková s Barborou Cichou. Vrchol Lysé hory spatřily čtrnáctkrát a zvládly tak třináct a půl okruhu.

Také smíšená štafeta překonala loňská čísla. Patnáctkrát obešli lysohorský okruh slovenští sympaťáci Gabriela a Martin Plačkovi.

Naše gratulace patří nejen vítězům, ale všem, kteří se tohoto extrémního závodu zúčastnili. Ty emoce a odhodlání, které závod provází nás baví a naplňují, a dávají nám smysl závod pro Vás dělat!

KONTAKTY NA ORGANIZAČNÍ TÝM