• TERMÍN ZÁVODU IMOS LH24: 25. - 26 1. 2025

RIDERA LH24 se letos neuskuteční

RIDERA LH24 se letos neuskuteční 768 576 IMOS LH24 2024

Milí sportovci,

rovnou k věci – letošní Ridera LH24 se neuskuteční.

Svět je v pohybu, kousek od naší východní hranice se odehrává peklo, které nás nutí měnit priority. V posledních dnech se naše aktivita zcela zaměřila na pomoc lidem prchajících před hrůzami způsobenými ruským Kremlem. Veškeré personální a finanční rezervy přesouváme na pomoc Ukrajincům, jak dlouho to potrvá, ví jenom Putin… (Více o naši aktivitě: www.facebook.com/beskydskasedmicka)

Pořádat závod, oslavu pohybu a sportu, je v těchto dnech pro nás nemyslitelné a leží před námi důležitější úkoly.

Kdo chce, může si startovné přesunout na rok 2023 (ve změnovém formuláři je tato možnost opět aktivována) – www.lh24.cz/lh24/zmenovy-formular/.
Nabízíme také vrácení startovného ve výši 60% – napište si na registrace@lh24.cz.
Kdo chce peníze ze startovného věnovat na pomoc Ukrajině – napište si na registrace@lh24.cz

  • udělali jsme maximum pro to, aby závod proběhl, nicméně prioritní důvod zrušení je Covid, kvůli Covidu jsme přesouvali termín i zázemí s úvahou, že závod zrušíme a pokusili jsme se o náhradní termín.
  • zázemí závodu a jeho příprava: nejsem schopni vše připravit tak aby závod proběhl v kvalitě kterou chceme nabízet
  • žádné peníze nejdou na pomoc Ukrajině, 40% bylo proinvestováno v souvislosti s přípravou závodu (trika apd), a i tak jsme letos velmi velmi prodělali (ale je to nic, oproti problémům s válkou vedenou Rusy na Ukrajině)

Závodní trika s logem LH24 již máme vyrobeny. Budou pro vás připraveny k vyzvednutí po celý rok 2022 ve WoodAréně (nyní nejsme schopni zrealizovat jejich rozesílání).

A na závěr ještě vzkaz od Libora:
Ještě 23. února jsme na bouřlivé poradě vedení v týmu LH24 řešili jak dostat tisíc lidí přes řeku Ostravici po nové trase okruhu k vrcholu 1324 metrů vysoko. Teď o deset dní později řešíme, jak dostat alespoň tisíc lidí přes hranici do bezpečí 500 kilometrů daleko! Na podlaze kde měli za tři týdny odpočívat sportem unavení závodníci dnes leží válkou vyděšení a vyčerpání uprchlíci!

Startovní listinu LH24 vždy plnili převážně muži 18+ v té nejlepší kondici a support známí a rodinní příslušníci. Nyní naší “LH-STARTOVKU” tvoří převážně ženy, dětí a muži s handicapem.

Loňský ročník znemožnil Covid, letošní Válka na Ukrajině a ten příští možná zařízne pseudo-ochrana přírody v Beskydech. Jak paradoxní.

Nicméně, když si to soudný člověk srovná, zbyde mu jasná priorita. Pojďme, prosím, společně pomoci našim novým “závodníkům z Ukrajiny!” Bojují a „závodí“ za nás za všechny!

 

S pozdravem a s díky za všechny

Libor Uher s týmem Ridera LH24

KONTAKTY NA ORGANIZAČNÍ TÝM