• TERMÍN ZÁVODU IMOS LH24: 25. - 26 1. 2025

PRŮBĚŽNÉ ZPRAVODAJSTVÍ 2019

PRŮBĚŽNÉ ZPRAVODAJSTVÍ 2019 768 538 IMOS LH24 2024

ZTRÁTY A NÁLEZY: Pokud něco postrádáte, zkuste napsat na registrace@lh24.cz.

TIPOVACÍ SOUTĚŽ

Správný tip, počet průchodů měřící stanicí na Lysé hoře: 4818 průchodů

  1. Jiří Partl (4820)
  2. Vašek Šimíček (4845)
  3. Vít Šamalík (4790)

PODĚKOVÁNÍ

Milí účastníci Renault – Kilpi LH24, partneři, fanoušci. Další bláznivý víkend je za námi a my vám chceme poděkovat za úžasné výkony, spolupráci a atmosféru. Pro nás to bylo spíše 72 hodin kolem Lysé hory, pro mnohé ještě více… Když pak ale vidíme tu energii, kterou do toho vrháte vy, dává nám ta práce smysl. Díky a přejeme rychlou regeneraci :

SOUHRN VÝSLEDKŮ:

Muži:
1. Radek Chrobák
2. Petr Král
3. Zdeněk Hruška

Ženy:
1. Barbora Cichá
2. Eliška Kaniová
3. Linda Tekeliová

Dvojice/Ženy:
1. Hana Holoubková + Petra Ševčíková
2. Monika Gemelová + Aneta Nováková
3. Barbora Macurová + Veronika Magnusková

Dvojice/Muži:
1. Ondřej Tabarka + Tomáš Svoboda
2. Dušan Krajčovič + Tomáš Szabo
3. Dariusz Jakubczyk + Paweł Jakubczyk

Dvojice/Mix:
1. Matěj Bernát + Julie Rampírová
2. Nikola Ivanov + Kateřina Holla
3. Miroslav Jančík + Marie Zelená

Kompletní výsledková listina: https://lh24.cz/vysledky-2019/

neděle| 11:30

Online video stream z vyhlášení vítězů sledujte na naších Youtube kanálech.

https://www.youtube.com/channel/UCd77OFlaJ2HHMP_DENrCaqA/live

neděle| 10:05

Velmi silný příběh psaly i poslední minuty závodu. Bohužel pro pár závodníků byl čas neúprosný a k dokončení posledního kola jim nakonec chybělo jen pár vteřin a několik desítek metrů…

neděle| 10:00

Je konec! Měřící zařízení již nepřijmou jediné pípnutí čipů. Známe vítěze všech kategorií, nyní je čas na případné protesty a ve 12:00 se sejdeme na slavnostním ceremoniálu ve WoodAréně dole v Ostravici.

neděle| 09:30

Radek Chrobák obhájil prvenství! Uzavřel 13 okruhů. Druhé místo nakonec obsadil se ztrátou pouhých 11 minut Petr Král. 

neděle| 08:15

Plná gastrozóna na Sepetné je důkazem, že je potřeba dobít energii. Většina už to má za sebou, nahoru se vydají jen ti nejodvážnější :)

neděle| 08:00

V Ostravici na Sepetné máme -1°C a klidnou unavenou atmosféru. Do svého 13. kola už nastoupil průběžně první Radek Chrobák a 15 minut po něm zlepšující se Petr Král, který už se dostal před Zdeňka Hrušku. Dramatický závěr nabízí také kategorie žen. Barbora Cichá má nyní čtvrthodinu k dobru na druhou Elišku Kaniovou.

neděle| 07:00

Svozy zavazadel

8:30, 9:00, 9:30 a 10:00 z parkoviště před hotelem Sepetná a v 9:30 před penzionem Sluníčko!

sobota | 23:00

Noční pohoda. Klid a mír v kopci. Křupání sněhu, funění závodníků a myšlenky upnuté k vrcholu a hlavně k seběhu do basecampu.

sobota | 22:00

Polovina závodu! Tu snazší půlku mají všichni za sebou, na absolutním čele je přitom jen tříminutový rozdíl mezi nejlepšími muži… Čeká nás ještě dlouhá noc. Spousta závodníků už volí delší pauzy v hotelích, nejčastěji se ozývají stesky na náročný traverz k Malchoru a seběh od Lukšince ke Zbujovi, kde je sypký sníh, jamky a nedá se dobře odrazit. Je potřeba přemýšlet nad každým krokem.

sobota | 21:30

Nenápadní hrdinové

V noci, v mrazech, s očima upnutýma do lednové tmy, vyhlíží v centru závodu na Sepetné, kmitající světla čelovek, Bronislava Bendová z Horních Bludovic. Důvod nemá jeden, ani dva, ale rovnou tři. „Mám tady tři borce, manžela, syna a dceru,“ říká sympatická dáma v devět hodin večer. „Manžel je druhý v mužích nad 50 let, dcera je desátá a syn je šestý,“ těší ji průběžné výsledky krátce před polovinou extrémního závodu. Noc na neděli bude čekat v místě, kde končí a zároveň začíná nový okruh. „Je to asi posedmé, ani to nepočítám. Já spát nebudu, budu tady až do rána,“ má jasno jedna z mnoha nenápadných hrdinek LH24.

sobota | 20:30

Velký závod mají rozběhnuty Hana Holoubková a Petra Ševčíková, které ve dvojicích žen vedou již o kolo a půl před dalším párem. Za sebou tak nechávají i většinu mužů a mixů.

sobota | 19:30

V hangu u Lukšince to sedí vrchařům, pro ostatní je to ryzí dřina…

sobota | 19:00

Zdravotníky zaměstnaly první úrazy

Zejména sníh a led stojí za většinou zranění, které museli v první části právě probíhající LH24 ošetřit zdravotníci v depu závodu na Sepetné. „Teď je prozatím klid,“ zhodnotila situaci krátce před osmnáctou hodinou zdravotnice Markéta. Rušno ale měli zdravotníci jednu hodinu po poledni. „Z počátku, kolem jedné hodiny, začaly úrazy jako zlomenina zápěstí, zlomený kotník, vymknutý kotník, bolavá záda a svalové křeče. Bylo to tak najednou,“ potvrdila.

Zkušenosti Markéty z minulých ročníků napovídají, že s rostoucí únavou se začne plnit i pokoj s číslem 101, kde mají zdravotníci LH24 své zázemí. „Má být také oteplení. Bůh ví, jak to bude klouzat. Všechno se to odvíjí od počasí,“ uvědomuje si. Lysou horu sice pohltila tma, ale světlo na pokoji zdravotníků bude svítit celou noc.

sobota | 18:30

Počet odstoupivších závodníků se již vyšplhal na 30. A to nás to nejtěžší teprve čeká. Noc bude dlouhá, má dále sněžit, mírně se oteplovat a únava fyzická i psychická už se bude jen zvyšovat…

sobota | 18:00

Malé foto-ohlédnutí za ranním startem, kdy to byla ještě legrace…

sobota | 17:00

První velká galerie je na světě! Koukněte, jak vás v sobotu kolem poledne zaznamenal Luki Podolák: www.zonerama.com/LukasX-Trail/Album/5058460

sobota| 16:00

Čtvrtina závodu je za námi. Do konce zbývá jen 18 hodin :)

sobota| 14:00

V absolutní čele závodu se od začátku drží Zdeněk Hruška, v závěsu za ním se pohybuje Radek Chrobák. Průběh je tedy velmi podobný tomu, co jsme viděli loni. Na třetím místě se stále malou ztrátou závodí Vláďa Řehák. Čeká nás ještě dramatický průběh, a to ve všech kategoriích.

sobota| 13:30

Dva účastníci už vrátili čipy a v závodě ze zdravotních důvodů nepokračují.

sobota| 13:00

První přímé dojmy účastníků: „Ten traverz před vrcholem je hrozný, je tam strašně moc sněhu a nedá se dobře běžet. Jinak pohoda, začne to až v noci…“

sobota| 12:30

Za trvalého sněžení zápasí účastníci a účastnice Renault-Kilpi LH24 s Lysou horou. Během téměř 12 km dlouhého okruhu čeká na všechny několik velmi prudkých stoupání (tzv. hangy) a samozřejmě náročná bývalá severní sjezdovka, která se v zimě chodí napřímo. Na samotném vršku Lysé hory leží více než 2 metry sněhu.

sobota| 11:15

První závodníci už jsou na Lysé hoře!

sobota| 10:00

ODSTARTOVÁNO!

sobota| 08:00

Dobré mrazivé ráno z Ostravice! Den D je tady :) Za dvě hodiny odstartuje 8. ročník extrémního závodu Renault – Kilpi LH24. Čeká nás nakonec mírné oteplení a zřejmě také sněžení.

pátek | 22:45

Nestihli jste dnes v České televizi reportáž o závodě a živý vstup Libora Uhra? Pustit si jej můžete ze záznamu: REPORT TV

pátek | 21:00

První velkou galerii z akreditace ve WoodAréně má na svědomí partner závodu Kilpi: Facebook galerie

pátek | 20:00

Prosíme všechny závodníky, kteří ještě nebyli u akreditace, mějte přichystaných PŘESNĚ 100 Kč na zálohu za čip. Mockrát děkujeme 

pátek | 19:00

V minulém roce se povedlo posunout rekord závodu, Radek Chrobák dokončil 14 okruhů. Potřeboval k tomu 23:05:14 hod. Povede se letos opět 14 okruhů? Nebo dokonce někdo zvládne třeba o půl kola rekord vylepšit? Podmínky v horách jsou skvělé a pokud nezačně výrazně sněžit, můžou se závodníci těšit na hodně rychlá kola :)

pátek | 18:00

Úvodní nápor u akreditace již opadl. Rozvozy Renault již pendlují mezi hotely a spodním parkovištěm před WoodArénou. Všichni mají před sebou posledních 16 hodin, než náš závod vypukne… Teď je důležité si pořádně odpočinout, připravit si všechnu potřebnou výbavu a naladit se do závodního módu. Na všechny zítra čeká opravdový extrém!

pátek | 16:00

Akreditace právě začala. Sledujte online stream z Wood Arény (online video) a sledujte také náš Instagram!

pátek | 15:00

Hezké odpoledne z ostravické WoodArény! Za hodinu se otevřou brány akreditačního centra a 8. ročník závodu Renault- Kilpi LH24 může začít :) Po mrazivém týdnu se v okolí Lysé hory objevují mraky, mírně klesá teplota a lehce sněží.

KONTAKTY NA ORGANIZAČNÍ TÝM