• TERMÍN ZÁVODU IMOS LH24: 25. - 26 1. 2025

PRŮBĚŽNÉ ZPRAVODAJSTVÍ 2018

PRŮBĚŽNÉ ZPRAVODAJSTVÍ 2018 768 538 IMOS LH24 2024

neděle | 10:00

Je konec! Naše čtečky už nepřijmou ani jedno pípnutí a výsledky se již nezmění. Doslova na poslední chvíli, 7 minut před koncem, uzavřel svůj 14. okruh také Zdeněk Hruška a stanovil historicky druhý nejlepší výsledek závodu. Rychlá trasa, málo sněhu a skvělé teplotní podmínky vyhovovaly snad všem. Svědčí o tom také rekordní počet průchodů horní časomírou – celkem se během našeho závodu na Lysou horu vystoupalo 5 740x!

neděle | 9:00

Nádherný okamžik. Letošní vítěz Radek Chrobák stanovil nový rekord závodu! Za 23 hodin absolvoval 14 okruhů. Teď už se samozřejmě nahoru nevydává a užívá si nejhezčí chvíle své kariéry.

neděle | 8:45

Pár snímků z noci

neděle | 08:00

Přes noc se situace zajímavě vyvinula a na čelo se před Zdeňka Hrušku dostal Radek Chrobák. Zdá se, že po loňském druhém místě se dočká mety nejvyšší! V ohrožení je také rekord , tak uvidíme, zbývají poslední dvě hodiny závodu.

neděle | 07:00

Přes noc utichl ruch, ztlumili jsme hudbu a odpočinout si šli také moderátoři. Závodníci ale dál kroužili na trati. Teď už je však fanzóna zase v plném proudu a někteří běžci už mají za sebou už 12,5 okruhu! Že by letos opravdu padl traťový rekord?

sobota | 23:00

V kategorii jednotlivců to zatím vypadá na pořádné drama! Na čele se v rámci několika minut drží Zdeněk Hruška, Radek Chrobák a Jaroslav Vicher. Na „pit stopech“ vypadají dobře a odhodlaně. Uvidíme co s průběhem udělá noc. Skvělé výkony však předvádí všichni další účastnící, kteří se úspěšně perou s únavou a pokračují dál v závodě.

sobota | 22:00

Právě jsme se přehoupli přes polovinu závodu. Před rekreačním centrem Sepetná stále postávají hloučky fanoušků, kteří se ohřívají u drátěných košů s ohněm a povzbuzují přibíhající závodníky. Na většině z nich je znát únava, ale bojují dál. Přeci jen, ještě zbývá 12 hodin.

sobota | 20:30

Závod už z nejrůznějších důvodů opustilo 28 týmů. Nejčastější příčinnou odstoupení je drobný úraz nebo únava. Najdou se ale i takoví, kteří si po třech zdolaných okruzích skočí na ples. Jsou tady prostě borci :)

sobota | 19:45

A rychle dolů do tepla!

sobota | 18:30

Aktuální pořadí na prvních místech:

MUŽI JEDNOTLIVCI 18 – 35 let: Zdeněk Hruška
MUŽI JEDNOTLIVCI 36 až 50 let: Stanislav Najvert
MUŽI JEDNOTLIVCI nad 50 let: Miroslav Pavlík

MUŽI DVOJICE 18 – 35 let: David Procházka, Ondřej Kantor
MUŽI DVOJICE 36 – 50 let: Tomáš Svoboda, Vít Otevřel
MUŽI DVOJICE nad 50 let: Petr Kollár, Ivan Stopka

ŽENY JEDNOTLIVCI 18 – 35 let: Petra Ševčíková
ŽENY JEDNOTLIVCI 36 – 50 let: Linda Beniačová
ŽENY JEDNOTLIVCI nad 50 let: Lenka Cupalová

ŽENY DVOJICE 18 – 35 let: Klára Rampírová, Julie Rampírová
ŽENY DVOJICE 36 – 50 let: Lenka Stryková, Linda Tekeliová
ŽENY DVOJICE nad 50 let: Petra Schwarzová,Ludmila Šokalová

MIX 18 – 35 let: Jiří Kala, Tereza Karkošková
MIX 36 -50 let: Gabriela Plačková, Martin Plačko
MIX nad 50 let: Petr Smejkal, Kateřina Zechová

sobota | 17:45

Trasu závodu zahalila tma a závodníci mají povinnost nasadit čelovky! Pamatujte, že toto opatření slouží bezpečnosti Vaší i Vašich kolegů. A navíc – hejna světlušek jsou skvělým úlovkem pro naše fotografy. :)

sobota | 17:00

Jan Smekal poslal první ochutnávku fotek z horní části trasy.

sobota | 16:30

Do štábu už chodí vracet čipy první závodníci, kteří odstupují z důvodu nemoci a drobných zranění. Naštěstí zatím nemáme hlášen žádný úraz ani jiný problém.

sobota | 15:30

Na čele závodu štafet je po pěti a půl hodinách dvojice Vítek Otevřel s Tomášem Svobodou se čtyřmi okruhy, mezi jednotlivci Zdeněk Hruška s třemi a půl okruhy. Ženy se nenechávají zahanbit. Ve dvojicích zatím vedou Klára a Julie Rampírovy, mezi jednotlivci pak nadějná Petra Ševčíková, která je také jednou z favoritek dnešního závodu. Všechny dámy za sebou mají tři okruhy.

sobota | 12:00

Závod je zatím velmi rychlý. První dvojice má již za sebou dva okruhy a brzy se dočkáme také druhého průchodu v kategorii jednotlivců. Okruh je podle slov závodníků v dobrém stavu.

sobota | 10:00

Odstartováno! Jednotlivci i štafety už jsou na trati. Hned od prvních metrů se na čele osamostatnil Víťa Otevřel (štafety) a natáhl startovní pole.

sobota | 09:15

Na pódiu WoodArény probíhá svatba! Jeden z favoritů závodu, horolezec Marek Novotný, si právě bere za ženu Jeannette. Za svědka má dalšího favorita, Kamila Bezděka. Dnešní svatební den budou mít opravdu netradiční :) Přejeme jim mnoho štěstí v manželství! Gratulace svatebčanů probíhá za zvuků dechovky :) Opravdu nevšední zážitek.

sobota | 08:45

Ve WoodAréně je stále ještě otevřená akreditace, někteří nechávají prezenci na poslední chvíli. Po deváté hodině začne kulturní program (dechovka, svatba a proslovy starostů i partnerů).

sobota | 08:30

Start závodu se rychle blíží! Letos je navíc posunutý už na 10:00 hodin dopoledne, takže i budíček a přípravy jsou pro všechny dříve. Na hotelu Sepetná je čilý ruch, prostory BASIC praskají ve švech a mnoho závodníků už se chystá odejít dolů k místu startu.

pátek | 23:00

Pro dnešek máme padla. Na hotelech už je ubytováno mnoho závodníků a závodnic. Pečlivě se ještě připravují na zítřejší závod, balí věci, ať už ráno můžou jen v klidu odpočívat. Pro organizátory to ale ještě bude dlouhá noc. Je potřeba dodělat poslední práce, abyste měli zítra komfort a mohli se soustředit pouze na svůj výkon. akreditace se ráno otevře v 7:00.

pátek | 20:15

Je akreditováno 450 týmů, jsme za polovinou. I když se nám čas přiblížil k 20:00, ničeho se neobávejte. Akreditováni budou všichni závodníci, kteří čekají v řadě.

pátek | 19:30

Závodníci chtiví akreditace neubývají. Fronta sahá až ven před WoodArénu. Děkujeme za trpělivost. Pořadatelé u akreditace dělají co mohou a u stolečku to jde rychle. Jen je Vás dnes hodně :)

pátek | 18:00

Ve WoodAréně se mohou závodníci nejen akreditovat, ale také zakoupit sportovní vybavení s logem Renault LH24 nebo zboží značky Pingu Sport. Nechybí taky speciální výživa NUTREND, hole LEKI a pro opravdové fajnšmekry něco na zahřátí od Beskydské likérky.

pátek | 17:00

Dnes mohou závodníci parkovat přímo před WoodArénou, ovšem pouze po dobu akreditace! V sobotu bude možno parkovat POUZE na hlídaném parkovišti za WoodArénou označeném jako parkoviště pro účastníky závodu RENAULT LH24. Upozorňujeme všechny závodníky na zákaz parkování u hotelu Sepetná a penzionu Sluníčko od 16:00 v pátek, po celou sobotu až do 13:00 v neděli!!!

pátek | 16:35

Závodníci nenechávají nic na poslední chvíli. WoodAréna praská ve švech. Jako každý rok i letos budete mít možnost tipovat celkový počet průchodů časomírou na Lysé hoře za celý závod. Nejbližší tip si odnese hodnotnou cenu v podobě chytrých hodinek Apple Watch, které do soutěže věnovala firma iStyle.

pátek | 16:00

Je to tady! Tentokrát poprvé v rekonstruované WoodAréně v areálu Na Pile v Ostravici začala akreditace na letošní závod RENAULT LH24.

.

KONTAKTY NA ORGANIZAČNÍ TÝM