• TERMÍN ZÁVODU IMOS LH24: 25. - 26 1. 2025

PŘEHLED VÍTĚZŮ IMOS LH24 2024

PŘEHLED VÍTĚZŮ IMOS LH24 2024 1024 684 IMOS LH24 2024

Sedmadvacetiletý Tomáš Štverák ze Zubří se díky vítězství stal opět Zimním mistrem České republiky v horském maratonu jednotlivců a navázal na své skvělé výkony z předchozích dvou ročníků. „Letos byla největší konkurence, co jsem tady zažil, takže to byla pro mě motivace navíc. Dosáhnout vítězného hattricku byl můj cíl,“ přiznal Tomáš Štverák, který po 13. kole ještě v cílovém depu v resortu Sepetná v neděli před 9. hodinou sledoval časy svého soupeře na druhém místě Radka Chrobáka (Salomon/JAPAsport.cz) a zvažoval, zda má vyrazit počtrnácté na vrchol Lysé hory (1323 m n. m.). I přes úžasný finiš Chrobáka v posledním seběhu (23 minut!) bylo na Sepetné jasné, že pořadí se již měnit nebude. Třetí příčku ještě v těsnějším souboji uhájil Jiří Petr (Salomon).

ZÁVOD OČIMA VÍTĚZE

„Ze startu to bylo klasicky trošku přepálené. Byla tvrdá trasa, takže tempo bylo docela rychlé. Šel jsem si  ale svoje, nikam jsem se nehnal, i když jsem věděl, že jdu rychleji, než bych chtěl. Zároveň jsem ale věděl, že na to mám natrénováno. Čekal jsem, než se dostanu na první místo, a když se tak stalo, tak jsem si říkal, že to už nepustím, což se podařilo,“ řekl Tomáš Štverák s tím, že větší krize se mu během soboty i neděle vyhnula. A komu věnoval své vítězství? „Babička je od Vánoc v nemocnici a je to moje největší fanynka, která ví dříve než já, kdo jaký závod běží a teď mě sledovat nemohla, tak jsem chtěl vyhrát především pro ni,“ svěřil se borec ze Zubří. „Klobouk dolů a je vidět, že Tomáš jako závodník zraje,“ uznal jeho kvality ředitel závodu Libor Uher.

OBHAJOBA KATKY KLEPÁČOVÉ

Také kategorie žen byla letos ve znamení obhajoby příčky nejvyšší, českou mistryní se stala Kateřina Klepáčová. V celkovém pořadí se ji podařilo s výkonem 11 kol (147 km, 11 200 m+) dostat dokonce do absolutní TOP 10 na 8. příčku. (Ženy 2. místo – Hana Váchová  3. místo – Kamila Hil’ovská) Nejúspěšnějším týmem ve štafetě dvojic byl pár Richard Tabach a Jakub Cieslar (Sportovna) s celkovým součtem 15 závodních okruhů (2. místo – David Procházka, Robert Heczko, 3. místo Jakub Koch, Matěj Múdrik).

Krásný závod se běžel také v kategorii dvojic žen, kde roli favoritek potvrdily Barča Cichá s Ivanou Kupčíkovou. Společně dokončily 13 okruhů. (2. místo – Lenka Stryková, Radmila Michalová, 3. místo Dominika Fialová, Alexandra Válek).

Smíšené štafety, neboli mixy, nabídly zajímavý a napínavý průběh až do posledního 13. kola. Závod nakonec ovládli Natálie Kapcalová a Tomáš Papaj. (2. místo – Tomáš Lach, Eva Kocichová, 3. místo Lucie Blaschkeová, Kryštof Nosek).