• TERMÍN ZÁVODU IMOS LH24: 25. - 26 1. 2025

Pozor, čeká nás hodně extrémní ročník!

Pozor, čeká nás hodně extrémní ročník! 768 510 IMOS LH24 2024

Počasí ovlivňuje náš závod každý rok. Pamatujeme opravdu kruté mrazy kolem -20°C, sněhové vánice i téměř jarní teploty. Letos, ač se to může zdát z nížiny v pohodě, to na trase nevypadá vůbec hezky. Buďte připraveni na velmi těžké podmínky. 

Jaké a proč? Na Lysé hoře samozřejmě panuje zima, ale srážek bylo za poslední dva týdny velmi málo. Všechny stezky jsou tak silně uklouzané a udusané. Teplé denní počasí navíc povrch vždy lehce roztály, a ten v noci přimrzl. Ze sněhu se tak vytvořil čistý led. To platí už i pro spodní pasáže cestou k prvnímu prudkému svahu. 

Vyzýváme vás proto k opravdu velké obezřetnosti, zvažte, jak kvalitní nesmeky si vezmete. Kontrola povinné výbavy bude z tohoto důvodu častější a důslednější. Počítejte, že i v obuvi s malými hroty to dost klouže. Taky nezapomeňte, že podmínky jsou stejné pro všechny – pro závodníky, turisty, ale i organizátory a Horskou službu. I na čtyřkolkách s řetězy či ostrými pásy se pohyb výrazně zkomplikoval, tudíž cesta ke zraněnému člověku může trvat déle, než je obvyklé. Myslete, prosím, také na běžné turisty, zvláště v sebězích, kde kolem nich budete svižně probíhat. Ne vždy může být v jejich silách a schopnostech vám na ledě rychle uhnout.

Předpověď počasí sice hlásí na sobotní noc nějaké sněžení, ale to problém s ledem asi moc nevyřeší, naopak, led zůstane skryt pod čerstvým prašanem.
Takže znovu a jednoduše, dejte si POZOR.

KONTAKTY NA ORGANIZAČNÍ TÝM