• TERMÍN ZÁVODU IMOS LH24: 25. - 26 1. 2025

Nesmeky opět v povinné výbavě!

Nesmeky opět v povinné výbavě! 1000 666 IMOS LH24 2024

Závodníci, stejně jako loni jsou v povinné výbavě nesmeky. Níže uvádíme loňský text, který platí také pro LH24 2017!

Budeme akceptovat pouze kvalitní tretry s hroty a u závodníků v běžné sportovní obuvi budou podmínkou ocelové řetízkové nesmeky nebo mačky s atestem.

Všechny ostatní gumové či řemínkové protiskluzy různé výroby budou zakázané!! Po roce jsem vyhrabal tašku nálezů a ztrát, ve které mám k dispozici všechny možné vzorky gumových „pomůcek“ na podrážky, které loni poztráceli naši závodníci na okruhu LH24.

Osobně jsem otestoval dva nejrozšířenější modely, které občas vidím u řadových turistů v Beskydech.

Tyto gumové protiskluzy jsou opravdu krajně nevhodné pro jakékoli použití, v kterémkoli extrémním závodě. Už po jednom lehkém seběhu z Lysé po zledovatělém chodníku po Lukšinec chyběla cca polovina ocelových cvočků, po druhém seběhu mi na jedné botě nezůstal ani jeden! Navíc gumový nazouvák bez aretace mi několikrát spadl z boty, člověk se musí neustále kontrolovat a ohlížet, zda je stále má na botě. Při bočním tlaku se gumový nesmek natahuje a „cestuje“ po podrážce přesně tam, kam nejmíň chcete! A to jsem to testoval pouze volným, tréninkovým tempem.

V závodě, ve kterém je závodník unavený, soutěží a jde tzv. „na krev a podlahu“, vůbec nemá prostor a čas řešit cokoli jiného!! Berte na vědomí, že pokud budou v lednu podmínky na Lysé hoře takové, jaké jsou třeba teď, vyvěsíme vlajku „NESMEK“ už od startu a závodníky bez schválené povinné výbavy nevpustíme na trať. Povinnou výbavu budeme namátkově kontrolovat i při průchodu horní kontrolou na Lysé hoře u Bezručovy chaty.

KONTAKTY NA ORGANIZAČNÍ TÝM