• TERMÍN ZÁVODU IMOS LH24: 25. - 26 1. 2025

FM SPORTFEST, chystáme novou akci. Pohodové disciplíny i velké výzvy pro vytrvalce!

FM SPORTFEST, chystáme novou akci. Pohodové disciplíny i velké výzvy pro vytrvalce! 1024 472 IMOS LH24 2024

Severovýchodní kout České republiky letos zažije svou pravou beskydskou olympiádu. Pořadatelský tým okolo Libora Uhra (B7, LH24), ve spolupráci s městem Frýdek-Místek, pořádá ojedinělou multisportovní akci s názvem  FMsportFEST 2019, která se uskuteční 15. a 16. června 2019 u přehrady Olešná a v jejím okolí. Pestrá škála sportovních disciplín bude vhodná jak pro profesionální sportovce, tak pro ryzí amatéry i rodiny s dětmi.

„Olešnou děláme již poosmé a osobně mi vadilo, že jsme celý areál od pátku až do neděle jednostraně zablokovali jen bruslařům (in-line) a další sportovci už se nemohli zúčastnit. Vždyť přehrada i její široké okolí přímo vybízí k pestřejšímu sportovnímu vyžití,” poodhaluje Libor Uher, kde se vzala původní myšlenka multisportovního víkendu. „Baví nás dělat akce, kde se „najde a vyřádí“ opravdu každý!“ připomíná dále.

Výsledkem několika měsíční intenzivní práce pořadatelů je rozšíření červnové akce na pět sportovních disciplín. „K tradičním kolečkovým bruslím a horským kolům letos přibude nově i běh, triatlon a koloběžky,“ vyjmenoval kompletní seznam disciplín Libor Uher. V malebném podhůří Beskyd organizátoři připraví jak krátké tratě s pevnou distancí (běh, kolo, plavání), tak i jeden ultra triatlon a dvě 24hodinovky (MTB PH24hod a Inline24hod). Festival pak uzavřou v neděli dětské in-line a hobby koloběžky závody. „Červnový „jídelníček“ na Olešné je opravdu velmi pestrý,“ dodává s úsměvem ředitel závodu.

Mimořádnou výzvou bude pro mnohé účastníky premiérový XTRI triatlon GRIZZLYMAN 2019 s úctyhodnými parametry – 3,8 km plavání v přehradě Olešná, 205 km na kole – tato etapa triatlonu závodníky zavede až na Slovensko a závěrečný 42,5 km dlouhý běh z Ostravice přes Lysou horu až do Frýdku Místku.

Generálním partnerem sportovního festivalu FMsportFEST je město Frýdek-Místek. „Tak velká, logisticky náročná akce se v dnešní době v žádném případě nedá pořádat bez spolupráce s frýdeckomísteckým magistrátem, který sport ve městě výrazně a dlouhodobě podporuje. Jen díky této spolupráci jsme mohli o sportovní akci v takovém rozsahu vůbec uvažovat,” zdůraznil Libor Uher.  Již nyní se mohou zájemci o startovní číslo na FMsportFESTu registrovat  na oficiálních internetových stránkách akce www.fmsportfest.cz

KONTAKTY NA ORGANIZAČNÍ TÝM