• TERMÍN ZÁVODU IMOS LH24: 25. - 26 1. 2025

EMIL TROMBIK: „Mým cílem je jít 24 hodin a uvidím, kolik kol zvládnu“

EMIL TROMBIK: „Mým cílem je jít 24 hodin a uvidím, kolik kol zvládnu“ 1024 768 IMOS LH24 2024

V 77 letech chce absolvovat LH po celou dobu! ☝🎩🧐🍺

Bude mít letos 78 let a je vůbec nejstarším závodníkem 11. ročníku IMOS LH24 2024. Kolik lysohorských okruhů zvládne mu je jedno, ale chce být na trase po celou dobu „eLHáčka“. Tedy čtyřiadvacet hodin.

Řeč je o legendě závodu B7 a LH24 Emilovi Trombikovi z Českého Těšína, který by energii mohl rozdávat mnohem mladším sportovcům. „Ledu je moc,“ zhodnotil první dva okruhy Emil Trombik, kdy si v závodním depu vychutnával šnyt piva. „Je třeba být opatrný, obzvlášť pro starého člověka. Hřeby na botách moc nedrží, lepší jsou nesmeky, ale než bych je navlekl a pak sundal, tak jdu raději tak,“ má jasno inspirující a nezdolný senior.

„Po dvou kolech se cítím dobře, půjdu si dát polívčičku a půjdu zas. Mým cílem je jít 24 hodin a uvidím, kolik kol zvládnu,“ konstatoval Emil Trombik, který první dva okruhy absolvoval v průměru za 3 hodiny a 17 minut. Občerstvení po druhé okruhu mu očividně sedlo, neboť následně zvládl třetí závodní okruh a po krátké pauze se před devátou večerní vydal již počtvrté stoupat na vrchol Lysé hory. A to je závod teprve v půlce.