• TERMÍN ZÁVODU IMOS LH24: 25. - 26 1. 2025

DOPORUČENÁ VÝBAVA A SLEVA PARTNERA

DOPORUČENÁ VÝBAVA A SLEVA PARTNERA 600 228 IMOS LH24 2024

Bude mínus 10 °C nebo plus 5 °C? Bude hodně sněhu nebo bláta? Můžeme se jen modlit, aby nám podmínky vyšly podle představ. A zvolit správnou výbavu bude také pořádný oříšek. V tomto článku vám s výběrem té správné výstroje pomůžeme. Poradíme vám, jak se obléct, abyste nezmrzli ani se nepřehřáli. Doporučíme, co si obout, abyste si poradili i s kluzkým ledem a čím si posvítit, abyste neseběhli z trati.

Obuv

Ať už budete na trati celých 24 hodin nebo si plánujete zaběhnout dva, tři okruhy, boty by měly mít jedno společné. Měli by být pohodlné a odolné.

Pokud led pokryje větší procento tratě, neobejdete se bez hrotů nebo nesmeků. Náš tip jsou boty s hroty INOV-8 OROC ULTRA 290. Díky zabudovaným hřebům vám odpadne starost s nasazováním nesmeků na boty, což může být se zmrzlými prsty pěkná otrava! OROC ULTRA 290 mají místo klasických karbidových hrotů systém dvojhrotů, které jsou od sebe cca 1 cm vzdálené a jsou po celé ploše boty. Právě tento systém způsobí, že se celkový tlak při dopadu více rozprostře, a vám se poběží po tvrdém povrchu mnohem komfortněji!

Další hřebovou speciálku, kterou vřele doporučujeme je NVII ULTIMATE F1. Maximálně odolný, nenasákavý svršek udrží vaše nohy po dlouhou dobu v suchu a 15 karbidových hřebů na ledu nezklame.

Ponožky, návleky, rukavice a samozřejmě čepice

I sebelepší membrána je vám v hlubokém sněhu k ničemu, když se sníh dostane do boty vrchem. A pro tyhle případy jsou tady návleky INOV-8 ALL TERRAIN GAITER. Ty díky vyššímu ponožkovému úpletu oblečete raz dva a díky voděodolné tkanině vám nenasáknou vodou. Na vybrané modely od Inov-8 je připevníte přímo do otvorů v botě, případně provlečete gumičku pod botou.

A také sebelepší boty nebudou fungovat, pokud si oblečete špatné ponožky. Na zimu se hodí ty, které zahřejí, ale zároveň musí dostatečně odvádět pot. Naším řešením jsou ponožky INOV-8 ACTIVE MERINO+, které udrží tepelný komfort i při úplném promočení. Pro zvýšenou odolnost nechybí zesílená pata a špička.

Patříte mezi ty, kterým mrznou ruce už zkraje podzimu? Tak to byste měli výběru správných rukavic věnovat zvláštní pozornost. Rukavice LILL-SPORT LEGEND GOLD jsou z třívrstvého materiálu odolného vůči větru. Zesílená kožená část mezi palcem a ukazováčkem nabízí zvýšenou odolnost pro chůzi s holemi. Rukavice LILL-SPORT LEGEND SLIM THERMO jsou užší verzí pro dámy. Nejteplejší verzí s podšívkou pak jsou rukavice LILL-SPORT RATIO GOLD.

Čepice musí splňovat dvě základní funkce. Odvádět pot a zahřát. Nehledejte v tom nic složitého a sáhněte po INOV-8 TRAIN ELITE BEANIE.

Čelovka

Další vybavení, bez kterého se neobejdete je čelovka. Opět platí, že pokud chcete na trati ušetřit čas, váhu a být ve větším komfortu, zvolte kvalitní svítilnu s vyšší výdrží.

Naší volbou číslo jedna je SILVA TRAIL RUNNER FREE 2 ULTRA, o které ani nebudete vědět, že ji máte na hlavě, přesto vám prosvítí celou noc. Technologie Inteligent Light rovnoměrně prosvítí prostor jak do dálky i šířky. Čelovka je poháněna dobíjecím akumulátorem, se kterým dosahuje maximálního výkonu 550lumenů, nebo běžnými AAA bateriemi v boxu s červenou bezpečnostní blikačkou. Celková váha s výkonným 14,8Wh akumulátorem je pouhých 145 g.

Pro vás, náročnější uživatele, je tady čelovka SILVA FREE 1200 XS se světelným tokem 1200 lumenů. Ta vám naplno prosvítí i ten nejtemnější úsek na trati. Užitečná technologie Flow Light™ automaticky rozšiřuje světelný kužel při sklopení reflektoru, což umožňuje rychlejší a pohodlnější dosvit na bližší vzdálenosti. Díky modulárnímu systému lze zvýšit výkon až na 3000 lumenů a s volitelným příslušenstvím lze čelovku připevnit případně na kolo, nebo na helmu.
Čelovka se skvělým poměrem cena/výkon/kompaktnost je SILVA EXPLORE 4. Váží pouze 86 g, přesto má výkon až 400 lumenů. Je poháněna třemi AAA bateriemi a při úsporném režimu vydrží celou noc.

Co na sebe?

LH24 je sice těžká zimní výzva, přesto byste to s oblečením neměli přehánět. Nejvíce problémů, které vedou k zabalení závodu je totiž přehřátí. Na startu by vám měla být mírná zima, která po vyběhnutí vstříc prvnímu okruhu rychle zmizí. Po každém kole máte výhodu zázemí, ve kterém se můžete převléci a ohřát, proto si vezměte do zásoby více kusů funkčního prádla.

Nezapomeňte na odolnou membránovou bundu, která vás ochrání, když přijde chumelenice nebo nárazový vítr. Za nás je to jednoznačně INOV-8 STORMSHELL V2, kterou sbalíte do malého balíčku a přežijete v ní i padání trakařů.

Kompletní výbavu najdeš zde: https://www.limoo.cz/lh24

Nakupuj s kódem 20LH24 a máš slevu – 20 %.