• TERMÍN ZÁVODU IMOS LH24: 25. - 26 1. 2025

Aktuální souhrn informací k závodu od Libora

Aktuální souhrn informací k závodu od Libora 768 538 IMOS LH24 2024

Ahoj sportovci, zimomilci!

Před každým startem nového ročníku na vás vychrlíme novinky či změny k závodu, abychom vás informovali, jak se příprava vyvíjí. Nebudu vás zdržovat nějakou zbytečnou omáčkou a dáme si rovnou přílohu!

Tou nejdůležitější novinkou je to, že jsme žádnou zásadní změnu nedělali :) V podstatě jedeme podle loňského formátu. Doladili jsme jen maličkosti a přibyl nám účet na Instagramu – @adidas_LH24 – se vstupní fotosoutěží. Podrobnosti na jiném místě.

Počasí

Pro letošní závod bylo vybráno datum 21. – 22. leden 2017 a podle poslední předpovědi plánujeme teplotu mezi 0° až -27°C a rychlost větru od 0,5 – 24 m/s tzv. severák až severovýchoďák. To zní lákavě, nemyslíte?!

Rovněž máme zajištěnou dostatečnou vrstvu sněhu (prašanu), jeho přesnou výšku ještě upřesníme. První várka z Polska už dorazila, objednávali jsme ještě další, v té nejlepší kvalitě ze Skandinávie a Laponska :)

Tak to byla předobjednávka a teď k věci, co je připraveno a co bude jinak!

Měření

Systém čipů bude stejný, tedy čipy RFID na přiložení stejně jako u B7.

Budeme měřit vrchol LH, ukončení okruhu, i start do toho nového. Měření u vstupu na schodiště nám tím pádem změří i dobu strávenou v depu nebo v gastrozóně. To může být pro mnohé zajímavá informace, kolik času prosedíte v hospodě a kolik strávíte na trase LH24. Pro nás organizátory, pro naše zdravotníky či HS to bude i důležitá informace, jestli je závodník na trati nebo někde v depu! Štafety si budou předávat pomyslný štafetový kolík, tedy pouzdro se startovním číslem a čipem. Předávání štafet ubytovaných na Sluníčku bude na předávacím místě u Trafa.

Povinná výbava!!!

Je přesně specifikována (pravidla – bod 4), je třeba se s ní řádně seznámit!

Teplý svršek, který musíte nést v batohu většinou není pro vás, ale je to první pomoc pro kolegu v nouzi! Je to to nejdůležitější, co může závodník jeden druhému poskytnout při řešení nějaké krize na trase!

Nesmeky či boty s hroty jsou přesně specifikovány na webu v samostatném příspěvku. Musí mít atest a musí byt celoocelové, nejlépe řetízkové, nebudeme tolerovat gumové nazouváky, které jsou na jedno použití! Nezapomeňte na multifunkční šátek na zakrytí nosu, tváří a uší.

Cíl

Nově bude řešen i cílový prostor, kde přibude zastřešený stan pro diváky, dále zde otevřeme venkovní placené gastro pro závodníky bez stravenky a jejich doprovod. Bude zde možnost zakoupit teplé nápoje a občerstvení, polévku, hotdog, svařák atd.

Cílová osvětlená rampa se zobrazovacím displejem je už samozřejmostí. To jen ať všichni víme, kdo ukončil okruh a komu patři to jméno, které svítí na displeji a k tomu skvělí komentátoři.

Parkoviště na Ostravici v areálu pily bude nonstop hlídané, abychom předešli nepříjemnostem z minulých ročníků.

Pěkný den a s pozdravem Libor Uher

PS: v průběhu dalších dní Vám ještě určitě upřesníme informace k ubytování, parkování i dopravě z akreditace na hotel.

KONTAKTY NA ORGANIZAČNÍ TÝM